تعویض فیلتر تصفیه آب

قیمت تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب و سرویس آب تصفیه کن خانگی بسته به تعداد مراحل فیلتر ها و زمان تعویض فیتر تصفیه آب خانگی شما متفاوت است . خدمات تعویض فیلتر آب شیرین کن خانگی توسط کارشناسان فنی تصفیه آرا در سراسر شمال ، جنوب ، شرق و غرب تهران انجام میگیرد که شما عزیزان میتوانید جهت اطلاع از هزینه تعویض فیلتر تصفیه آب 6 مرحله ای ، 7 مرحله ای و… خود با کارشناسان فروش شرکت ارتباط برقرار نمایید :

علیزاده 09125585776

قیمت تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

هزینه و قیمت تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی شما بستگی به تعداد مراحل مورد نیاز برای تعویض دارد . قیمت فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی نیز با توجه به انواع کیفیت های مختلف تعیین میگردد . قیمت فیلتر تصفیه آب ذکر شده در زیر از پک فیلتر تصفیه آب تایوانی ، پک فیلتر تصفیه آب آمریکایی و پک فیلتر تصفیه آب ژاپنی تشکیل شده است که میتوانید با مشاهده انواع فیلتر آب تصفیه کن خانگی و قیمت آنها هر کدام را انتخاب و با تماس با کارشناسان فروش و خرید اینترنتی فیلتر تصفیه آب درخواست تعویض فیلتر نمایید .

پک تعویض فیلتر های پایین دستگاه تصفیه آب

این پک شامل فیلتر های پایینی 1 2 3 دستگاه تصغیه آب خانگی زیر سینکی میشود که داخل حوزینگ هستند و با فیلتر های قدیمی جایگزین میشوند و شامل فیلتر های زیر هستند :

 1. فیلتر مرحله اول PP پلی پروپیلن تایوان
 2. فیلتر مرحله دوم GAC کربن فعال تایوان
 3. فیلتر مرحله سوم CTO کربن بلاک تایوان
 • قیمت پک تعویض فیلترهای پایین دستگاه تصفیه آب : 95.000 تومان

قیمت تعویض فیلتر 1 2 3 دستگاه تصفیه آب خانگی

پک تعویض فیلتر های بالا دستگاه تصفیه آب

فیلتر های بالایی دستگاه آب شیرین کن خانگی در اصل عملکرد اصلی را بر عهده میگیرند . این پک شامل سه فیلتر بالایی دستگاه تصفیه آب 6 مرحله ای است و با سه مدل ممبران ارائه میگردد که شامل فیلترهای زیر میشوند :

 1. فیلتر مرحله چهارم ممبران ونترون Vontron تحت لیسانس آمریکا
 2. فیلتر مرحله چهارم ممبران فیلمتک Filmtec آمریکایی
 3. فیلتر مرحله چهارم ممبران طلایی گلد تورای Gold Toray ژاپن
 4. فیلتر مرحله پنجم کربن خطی Post Carbon تایوان
 5. فیلتر مرحله ششم مینرال Mineral حفظ املاح معدنی تایوان
 • قیمت پک سه عددی تعویض فیلترهای بالا دستگاه تصفیه آب با ممبران ونترون : 190.000 تومان

تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

 • قیمت پک سه عددی تعویض فیلترهای بالا دستگاه تصفیه آب با ممبران فیلمتک آمریکایی : 240.000 تومان

تعویض فیلتر آب تصفیه کن خانگی

 • قیمت پک سه عددی تعویض فیلترهای بالا دستگاه تصفیه آب با ممبران گلد تورای ژاپنی : 290.000 تومان

تعویض فیلتر آب شیرین کن خانگی

پک کامل فیلتر تصفیه آب با ممبران ونترون Vontron تحت لیسانس آمریکا

این پک 6 فیلتره شامل تمام مراحل یک تا شش فیلتر تصفیه اب خانگی میشود که مراحل پیش تصفیه و تصفیه کامل در آن وجود داشته و شامل موارد زیر میگردند :

 1. فیلتر مرحله اول الیافی پلی پروپیلن تایوان
 2. فیلتر مرحله دوم کربن گرانول گیاهی تایوان
 3. فیلتر مرحله سوم کربن بلاک گیاهی تایوان
 4. فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی ونترون Vontron تایوان تحت لیسانس آمریکا
 5. فیلتر مرحله پنجم کربن خطی تایوان
 6. فیلتر مرحله ششم املاح معدنی تایوان
 • قیمت پک کامل فیلتر تصفیه آب با ممبران ونترون : 270.000 تومان

قیمت تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

پک کامل فیلتر تصفیه آب با ممبران فیلمتک Filmtec آمریکا

این پکیج برای تعویض فیلتر تصفیه آب شش مرحله ای کاربرد داشته و دارای یک ممبران اصلی آمریکایی نیز میباشد که عملکرد بسیار خوبی دارد و درجه کیفیت بسیار بالایی نیز دارد و شامل فیلترهای آب تصفیه کن زیر است :

 1. فیلتر شماره یک پ پ pp تایوانی
 2. فیلتر شماره دو کربن فعال دانه ای GAC تایوانی
 3. فیلتر شماره سه کربن بلاک گیاهی فشرده تایوانی
 4. فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی اسمز معکوس 13 لایه فیلمتک Filmtec آمریکایی
 5. فیلتر شماره پنجم پست کربن آب شیرین کن تایوانی
 6. فیلتر مرحله ششم مینرال معدنی ساز تایوانی
 • قیمت پک شش مرحله فیلتر آب تصفیه کن با ممبران فیلمتک آمریکایی : 320.000 تومان

قیمت فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

پک کامل فیلتر تصفیه آب با ممبران طلایی گلد تورای Gold Toray ژاپن

این پک شامل 6 فیلتر تصفیه ی مرحله اول تا ششم میشود که به نام های پ پ ، کربن فعال ، کربن بلاک یعنی سه فیلتر پیش تصفیه و ممبران ژاپنی گلد تورای ، پست کربن و مینرال معدنی ساز میشود . فیلتر های موجود داخل این پک شامل موارد زیر هستند :

 1. فیلتر مرحله اول پلی پروپیلن PP مارک CCK تایوان
 2. فیلتر مرحله دوم کربن اکتیو GAC UDF مارک CCK تایوان
 3. فیلتر مرحله سوم کربن بلاک CTO مارک CCK تایوان
 4. فیلتر مرحله چهارم ممبران اسمز معکوس 13 لایه مارک گلد تورای ژاپن Gold Toray
 5. فیلتر مرحله پنجم پست کربن Post Carbon مارک CCK تایوان
 6. فیلتر مرحله ششم مینرال Mineral مارک CCK تایوان
 • قیمت پک کامل فیلتر تصفیه آب با ممبران گلد تورای ژاپنی : 370.000 تومان

تعویض فیلتر تصفیه آب

زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی

زمان تعویض فیلترهای آب تصفیه کن خانگی بر حسب کیفیت آب شهری ، منطقه ای که زندگی میکنید و میزان آب مصرفی روزانه شما عزیزان تعیین میگردد . اما به صورت اصولی فیلتر های تصفیه آب خانگی باید سر موقع استاندارد خود تعویض شوند . عدم تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی باعث بروز مشکلاتی هم در دستگاه تصفیه آب خانگی شما و هم در کیفیت آب آشامیدنی تصفیه شده شما میشود . دیر عوض کردن فیلتر تصفیه آب باعث میشود که رسوبات موجود در آب از فیلتر ها عبور کرده و پمپ دستگاه شما به مشکل بر بخورد . از دیگر مضرات دیر عوض کردن فیلتر تصفیه آب نیز صدمه دیدن فیلتر ممبران اصلی دستگاه شما است که فیلتری گران قیمت بوده و باعث ضرر مالی برای شما خواهد شد . در زیر به بررسی انواع فیلتر تصفیه آب خانگی و زمان تعویض فیلتر آن میپردازیم :

فیلتر مرحله اول پلی پروپیلن تصفیه آب pp : عملکرد فیلتر مرحله اول الیافی تصفیه آب خانگی برای حذف رسوب و شن و ماسه و گل و لای که در آب دیده میشوند مورد استفاده قرار میگیرد . زمان تعویض فیلتر تصفیه آب مرجله اول هر 4 الی 6 ماه است .

فیلتر مرحله دوم کربن اکتیو تصفیه آب udf gac : فیلتر کربن فعال وظیفه حذف کلر از آب آشامیدنی شهری را دارد و از دانه های کربن اکتیو تولید میشود . زمان تعویض فیلتر آب تصفیه کن خانگی مرحله دوم نیز هر 4 الی 6 ماه است .

فیلتر مرحله سوم کربن بلاک تصفیه آب Cto : فیلتر کربن بلاک مکمل فیلتر مرحله دوم بوده و مواد جانبی کلر از آب آشامیدنی را حذف مینماید . زمان تعویض فیلتر آب شیرین کن خانگی کربن بلاک نیز هر 4 الی 6 ماه بوده و سه فیلتر 1 2 3 با هم سر یک موقع و تایم مشخص تعویض میگردند .

فیلتر مرحله چهارم ممبران تصفیه آب Membrane : فیلتر ممبران قلب اصلی دستگاه تصفیه آب خانگی بوده و کیفیت بسیار بالایی دارد . این فیلتر ساخت کشور تایوان ، آمریکا و ژاپن است و سه مدل دارد . عملکرد ممبران اسمز معکوس حذف و تصفیه تمام املاح مضر آب آشامیدنی تا ابعاد 0,0001 میکرون است و زمان تعویض فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی هر یک سال و نیم تا دو سال است .

فیلتر مرحله پنجم پست کربن تصفیه آب Post Carbon : فیلتر کربن خطی یا پست کربن وظیفه شیرین کردن بو ، طعم و رنگ آب آشامیدنی را بر عهده دارد . تعویض فیلتر دستگاه تصفیه اب خانگی در مرحله پنجم هر یک سال یک بار انجام میشود .

فیلتر مرحله ششم مینرال تصفیه آب Mineral : مینرال یک فیلتر معدنی ساز بوده و املاح مفیدی که در طی مراحل تصفیه حذف شده بودند را به آب آشامیدنی تصفیه شده باز میگرداند . زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه اب مرحله ششم شماره 6 نیز هر یک سال انجام میشود . تعویض فیلتر تصفیه آب 6 مرحله ای هر یک سال و نیم به صورت کامل و سرویس کلی انجام میگیرد .

آموزش نحوه تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

طرز تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب در هر مرحله از فیلتراسیون اسمز معکوس متفاوت است و باید از اصول آن کاملا اطلاع داشته باشید تا موردی برای دستگاه تصفیه اب خانگی شما بوجود نیاید . اصول آن از شستشوی فیلترهای آب تصفیه کن شما گرفته تا بستن درست شیرهای ورودی و شیر مخزن تصفیه آب همه و همه مواردی هستند که به صورت مرحله به مرحله به شما در اینجا توضیح خواهیم داد . با این حال پیشنهاد میشود از تکنسین فنی تصفیه آرا درخواست خدمات تعویض فیلتر نمایید زیرا افرادی مجرب برای این کار تعلیم دیده اند که میتوانند این امر را به راحتی و با رعایت نهایت اصول و به درستی انجام دهند تا هم دستگاه تصفیه اب شما صدمه ای نبیند و هم آب آشامیدنی تصفیه شده ای با کیفیتی بیشتر و بهتر در اختیار داشته باشید . ما در اینجا به آموزش تعویض فیلتر تصفیه آب 6 مرحله ای میپردازیم . برند دستگاه میتواند سافت واتر Soft Water ، سی سی کا تایوان CCK ، پیوریکام Puricom ، پیوریتک Puritec ، روبن Roben و هر دستگاه آب شیرین کن خانگی دیگری باشد که دارای فیلتر های استاندارد و عرف بازار باشد .

آموزش تعویض فیلتر مرحله اول تصفیه آب خانگی

فیلتر مرحله اول همانطور که اطلاع دارید یک فیلتر الیافی بوده و پلی پروپیلن نام دارد . این فیلتر به صورت پنبه فشرده در حوزینگ مرحله اول دستگاه تصفیه آب شما قرار گرفته و وظیفه آن حذف رسوباتی است که ته نشین میشوند و بیشتر وقتی کثیف میشود به زنگ لوله به صورت قرمز قهوه ای در میاید . نباید اجازه دهید خیلی این فیلتر کثیف شود و وقتی مشاهده کردید حوزینگ شفاف دستگاه شما رنگ دیگری پیدا کرده است آن را تعویض نمایید زیرا این فیلتر بزرگ ترین و درشت ترین املاح مضر آب را حذف میکند . این هم به نفع کلیه های بدن انسان است و هم به نفع پمپ و شیرهای برقی دستگاه تصفیه آب ، پس در صورت دیر عوض شدن میتواند به هر دو صدمه بزند .

برای تعویض فیلتر مرحله اول ابتدا یک ظرف به صورت لگن بزرگ زیر دستگاه قرار دهید . شیر گازی ورودی تصفیه آب خانگی را ببندید . این شیر روی دیوار و متصل به شیر پیسوار است و عمدتا جنس آن برنجی بوده و یک سر شیر آبی دارد . شیر روی مخزن تصفیه آب را هم ببندید . شیر بهداشتی تصفیه آب که روی سینک نصب شده است را باز کنید تا آب موجود در دستگاه کمی خالی گردد . پس از این با آچار حوزینگ میتوانید حوزینگ مرحله اول را باز کنید . وقتی دستگاه رو به روی شما باشد آچار را به سمت چپ بپیچید تا باز شود و برای بستن خلاف این جهت به سمت راست بپیچید . پس از باز کردن فیلتر کثیف و اشباع شده قبلی را برداشته و فیلتر تصفیه آب جدید را جایگزین کنید . این فیلتر ها فیلتر pp 10 اینچ نیز نامیده میشوند و از بهترین مارک آنها فیلتر تصفیه آب cck است . فیلتر مرحله اول چون املاح خاص و موادی ندارد اصول خاصی هم برای تعویض فیلتر ندارد و میتوانید شیرهایی که بسته بودید را باز نموده تا دستگاه شما شروع به کار کند اما توجه کنید که از حوزینگ نشتی نداشته باشد و تمام موارد امن را در طی این فرآیند رعایت کنید . مراقب باشید آب روی پمپ و شیرهای برقی دستگاه تصفیه نریزد چون امکان اتصالی و سوختن پمپ و شیرها هست .

آموزش تعویض فیلتر مرحله دوم تصفیه آب خانگی

مرحله دوم از انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی ، فیلتر کربن اکتیو یا کربن فعال یا gac udf میباشد . این فیلتر نیز در سایز 10 اینچ تولید میگردد و مدل های 20 اینچ 30 اینچ 40 اینچ اسلیم و 20 اینچ جامبو نیز دارد . فیلتر تصفیه آب کربن فعال از دانه های کربنی تولید شده است که از پوسته ی نارگیل ساخته شده اند و کاملا گیاهی هستند . البته فیلتر تقلبی تصفیه آب نیز در بازار هستند که به جای دانه های کربنی از آنتراسیت تولید میشوند و کیفیت خوبی ندارند و توانایی تصفیه ی آب آشامیدنی را نیز نخواهند داشت . برای تعویض فیلتر تصفیه آب شماره 2 باید به همان صورت که توضیح داده شده شیر ورودی و شیر مخزن را ببندید . از آچار حوزینگ برای باز کردن حوزینگ مرحله دوم تصفیه آب خانگی استفاده کنید و فیلتر جدید را جایگزین فیلتر قبلی نمایید . فیلتر دوم به علت وجود کربن باید شستشو داده شود و به این عملکرد بک واش تصفیه اب میگویند . پس از بستن حوزینگ مرحله دوم ورودی فیلتر ممبران شماره 4 تصفیه آب را قطع کرده و شیر ورودی دستگاه تصفیه آب را باز نمایید . اجازه دهید از ورودی مرحله چهارم 10 الی 20 لیتر آب سیاه خروج داده شود تا آب کاملا شفاف شود . در غیر این صورت کربن موجود در فیلتر مرحله دوم وارد الیاف ممبران اسمز معکوس خواهد شد و عملا خراب میشود و دیگر نمیتواند آب آشامیدنی را به خوبی تصفیه کرده و سختی آب آشامیدنی را نیز پایین آورد پس به این موضوع بسیار دقت کنید . همچنین در هنگام شستشو مراقب باشید در زیر ورودی مرحله چهارم یک ظرف بگیرید تا آب خارج شده داخل کابینت شما را خیس نکند .

آموزش تعویض فیلتر مرحله سوم تصفیه آب خانگی

فیلتر دستگاه تصفیه آب شماره 3 ، کربن بلاک یا همان cto بوده و فشرده تر از مرحله دوم تولید شده است . این فیلتر دیگر به صورت دانه ای نیست و همانند مغز مداد فشرده است . برای تعویض فیلتر آب تصفیه کن شماره سوم نیز باید به همان صورت دو مرحله ی قبلی عمل نموده و شیر ورودی را ببندید و حوزینگ را باز نمایید . کربن بلاک نیز همچون کربن گرانول فعال دارای کربن بوده و باید شستشو داده شود . این فیلتر همچنین فیلتر محافظ ممبران نیز نامیده میشود چون از عبور رسوبات و ورود آنها به قلب اصلی دستگاه تصفیه شما ممبران تصفیه آب خانگی جلوگیری میکند . بهترین مارک فیلتر تصفیه آب در این سه مرحله اول ، فیلتر دستگاه تصفیه آب سی سی کا مجموعه سه عددی آن میباشد که میتوانید برای خرید اینترنتی فیلتر تصفیه آب با کارشناسان فروش تصفیه آرا تماس حاصل فرمایید .

آموزش تعویض فیلتر مرحله چهارم تصفیه آب خانگی

آموزش تعویض فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی کمی دشوار تر از دو مرحله ی اول بوده و نیاز به رعایت اصول خاص خود را دارد . وقتی میخواهید تعویض فیلتر تصفیه آب 6 مرحله ای خود را انجام دهید نیاز به آچار حوزینگ ممبران نیز خواهید داشت که اغلب در پک دستگاه های تصفیه آب تایوانی موجود نیستند چون این کار کمی تخصصی بوده و باید یک تکنسین این امر را انجام دهد . برای این کار ورودی فیلتر ممبران خانگی 50 گالن را قطع کرده و با آچار ممبران حوزینگ آن را باز کنید . با استفاده از یک دم باریک ممبران استفاده شده را در آورده و ممبران تایوانی آمریکایی ژاپنی خود را جایگزین کنید و حوزینگ ممبران را ببندید . اما توجه کنید که برای استفاده از دستگاه آب تصفیه کن قبل از هر کاری شستشوی فیلتر های پیش تصفیه شماره 1و2و3 را انجام دهید تا به خوبی تی دی اس tds آب آشامیدنی کاهش پیدا کند و به بهترین سختی آب برای آشامیدن دست یابید .

آموزش تعویض فیلتر مرحله پنجم تصفیه آب خانگی

تعویض فیلترهای بالایی دستگاه تصفیه آب خانگی همانطور که از اتصالات تصفیه آب مشخص است نیاز به تخصص فنی دارد . نحوه تعویض فیلتر تصفیه آب پست کربن خطی به این صورت است که دو اتصال قبلی که به دستگاه و فیلتر شماره 5 متصل است را باز کنید . با نوار تفلون رزوه های آن را آغشته کرده و به همان صورت با رعایت ورودی و خروجی که روی فیلتر flow نوشته شده است به فیلتر جدید ببندید . توجه کنید که ورودی و خروجی فیلتر را فراموش نکنید چون در صورت بر عکس بستن فیلتر پنجم آب تصفیه نخواهد شد . فیلتر را به شلنگ های تصفیه آب توسط اتصال متصل نمایید .

آموزش تعویض فیلتر مرحله ششم تصفیه آب خانگی

فیلتر معدنی ساز تصفیه آب کمی ساده تر از مرحله پنجم تعویض میگردد زیرا دیگر ورودی و خروجی های خاصی ندارد و دو اتصال زانویی و رابط تصفیه آب به این فیلتر بسته شده که میتوانید از فیلتر قبلی باز کرده و به فیلتر جدید با بستن نوار تفلون متصل نمایید . طرز تعویض فیلتر تصفیه آب مرحله ششم نیز به این صورت است که پس از باز کردن اتصالات آن نوار تفلون را به دور رزوه ها پیچیده و به فیلتر جدید می بندید . قیمت فیلتر دستگاه تصفیه آب تایوانی را نیز میتوانید با تماس با شماره کارشناسان فروش شرکت دریافت نمایید .

تعویض فیلتر انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و آب تصفیه کن

مارک ها و برند های متفاوتی در بازار ایران به فروش میرسند که برخی از آنها از فیلتر های خاصی بهره میبرند و برخی دیگر دارای فیلتر استاندارد تصفیه آب اسمز معکوس هستند . خرید اینترنتی فیلتر تصفیه آب و هزینه تعویض فیلتر تصفیه آب در شرکت تصفیه آرا کاملا برای تمام دستگاه ها مقرون به صرفه بوده و از فیلتر تصفیه آب تایوانی درجه یک برای این خدمات استفاده خواهد شد . در زیر شما میتوانید برخی از برندهای تصفیه آب که بیشتر نیاز به تعویض دارند و آموزش تصویری تعویض فیلتر را نیز با بهترین مارک فیلتر تصفیه آب مشاهده نمایید .

تعویض فیلتر تصفیه آب CCK

قیمت فیلتر تصفیه آب cck به قدری مقرون به صرفه بوده و کیفیت درجه یکی نیز دارد که برای اکثر دستگاه های آب شیرین کن خانگی در ایران از فیلترهای دستگاه تصفیه آب تایوانی cck استفاده میشود زیرا تصفیه آرا نمایندگی رسمی دستگاه تصفیه آب خانگی cck بوده و تمام فیلتر های این شرکت وارداتی تایوان میباشند . شرکت تصفیه آب cck با استفاده از بهترین مواد بهترین فیلتر ها را نیز تولید و عرضه مینماید و کیفیت آب آشامیدنی تصفیه شده پس از تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب cck سی سی کا تایوان به بهترین سختی برای آشامیدن خواهد رسید . خرید اینترنتی فیلتر تصفیه آب cck نیز توسط کارشناسان فروش این شرکت انجام میگیرد که میتوانید با ما تماس بگیرید .

تعویض فیلتر تصفیه آب سافت واتر Soft Water

فیلتر تصفیه آب سافت واتر Soft Water نیز از دستگاه های مونتاژ ایران تایوانی اصل هستند . قیمت فیلتر تصفیه آب سافت واتر گران نیست و شما عزیزان برای تعویض فیلتر تصفیه آب 6 مرحله ای میتوانید از پک کامل فیلتر دستگاه تصفیه آب استفاده نمایید . همچنین فیلتر دستگاه تصفیه آب سی سی کا مجموعه سه عددی نیز برای 3 فیلتر پایینی دستگاه سافت واتر میتواند مورد استفاده قرار گیرد و فیلترهای بالایی نیز میتواند از ممبران آمریکایی فیلمتک و مینرال و پست کربن برای تعویض فیلتر سافت واتر استفاده نمود . آموزش تصویری تعویض فیلتر تصفیه آب سافت واتر را نیز در آینده برای شما عزیزان قرار خواهیم داد تا به بهترین شیوه بتوانید به سرویس دستگاه تصفیه آب خود بپردازید . از آنجایی که این دستگاه ها مونتاژ ایران هستند نمیتوان گفت که بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران است اما تصفیه آب تایوانی cck جزو بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی در ایران محسوب میشود که از پک سه فیلتر دستگاه تصفیه آب سی سی کا یا پک کامل فیلتر تصفیه آب cck میتوانید برای تعویض فیلتر اکثر دستگاه های آب تصفیه کن داخل ایران همچون دستگاه تصفیه آب پیوریکام puricom ، دستگاه تصفیه آب پیوریتک puritec ، دستگاه تصفیه آب آرتک artec استفاده نمایید .

Incoming search terms:

 • https://www tasfiyeara com/replacement-water-purifier-household-filters-price/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *