آموزش روش صحیح تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

نحوه صحیح تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی باید به صورت کاملا اصولی و دقیق انجام گردد . زیرا فیلترهای سه گانه تصفیه آب که در پایین آب تصفیه کن خانگی شما قرار میگیرد باید کربن گیری شوند و در غیر این صورت به سه فیلتر تصفیه آب بالایی دستگاه تصفیه شما نیز آسیب خواهند رساند و نیاز به تعویض پک کامل فیلتر تصفیه آب پیدا خواهید نمود . پس در تعویض فیلتر تصفیه آب پیش تصفیه دقت لازم را به عمل آورید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید . البته پیشنهاد میشود برای دریافت قیمت فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و تعویض فیلتر تصفیه آب در تهران با کارشناسان فروش تصفیه آرا تماس حاصل فرمایید :

علیزاده 776 85 55 0912

نحوه صحیح تعویض فیلتر تصفیه آب

روش صحیح تعویض فیلتر تصفیه آب دارای چند مرحله متفاوت است که با رعایت این مراحل میتوانید در بهترین زمان تعویض فیلتر تصفیه آب دستگاه خود را سرویس نمایید . ابتدا شیر ورودی آب تصفیه را ببندید . شیر ورودی آب تصفیه کن خانگی شما روی در کنار شیر پیسوار زیر سینک قرار میگیرد که یک ورودی به دستگاه تصفیه آب و یک ورودی به شیر ظرفشویی میدهد . این شیر استیل دارای یک دسته گازی به رنگ آبی است که برای تعویض فیلتر تصفیه آب cck ، تعویض فیلتر تصفیه آب 6 مرحله ای و انواع دیگر دستگاه ها نیاز به بستن این شیر پیدا خواهید نمود چون در صورت قطع نکردن آب ، با باز کردن محفظه فیلتر تصفیه کننده آب خانگی آب با فشار خروج پیدا خواهد کرد و کابینت شما آسیب میبیند .

پس از بستن شیر ورودی دستگاه تصفیه آب ، شیر مخزن تحت فشار خود را نیز ببندید . با بستن شیر مخزن ذخیره تصفیه آب خانگی از خروج آب تصفیه شده که قبل از تعویض فیلتر آب شیرین کن در مخزن جمع شده است جلوگیری خواهید نمود . البته این امر برای تعویض فیلتر های بالایی ضرورت بیشتری دارد و برای تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب سی سی کا مجموعه سه عددی زیاد به کار نمی آید ولی ممکن است برای تعویض فیلترهای پایینی نیاز باشد شلنگ مخزن را از دستگاه قطع کنید تا دستتان برای انجام این کار باز تر باشد و در این صورت آب با فشار خارج میشود که با بستن شیر مخزن این عمل انجام نخواهد شد .

پس از بستن هر دو شیر ، پیشنهاد میشود شیر برداشت تصفیه آب روی سینک را باز کنید تا آب باقی مانده داخل دستگاه تصفیه آب کاملا خارج شود . این میزان آب در صورت نبودن داخل شلنگ ها از خروج غیر قابل انتظار جلوگیری میکند و برای آب بندی کردن بعد از تعویض فیلتر دستگاه شما بسیار خشک تر خواهد بود .

از یک ظرف برای قرار دادن زیر دستگاه تصفیه آب خود استفاده نمایید چون با باز کردن محفظه فیلتر ها آب داخل محفظه ها کمی خالی میشود و میریزد که با ریختن روی کابینت شما میتواند به ام دی اف کابینت صدمه بزند . از آچار حوزینگ تصفیه آب خانگی که معمولا در زمان خرید دستگاه تصفیه آب خانگی داخل پکیج کارتن تصفیه آب هست استفاده نمایید و سه حوزینگ پایینی را باز کنید . برای باز کردن حوزینگ فیلتر تصفیه آب باید آچار را به سمت عقربه های ساعت بپیچید تا باز شود . اگر احساس میکنید نمیتوانید این امر را انجام دهید و امکان شکستن حوزینگ ها وجود دارد میتوانید از یک چاقو در میان درزها برای خارج کردن رسوب میان رزوه ها استفاده نمایید . اگر این امر را متوجه نمیشوید و نمیتوانید به درستی انجام دهید از یک تکنسین فنی برای تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی کمک بگیرید .

پس از باز کردن فیلتر آب تصفیه کن خانگی میتوانید سه فیلتر تصفیه آب پلی پروپیلن ، فیلتر تصفیه آب کربن اکتیو گرانول و فیلتر تصفیه آب کربن بلاک را جایگزین فیلترهای استفاده شده کنید . قیمت فیلترهای سه گانه تصفیه آب زیاد نیست و بهترین زمان تعویض فیلتر آب تصفیه کن برای سه فیلتر تصفیه آب پایینی هر 4 الی 6 ماه می باشند . البته این بستگی به میزان مصرف و منطقه مورد نظر شما نیز خواهد داشت . برای مثال تعویض فیلتر تصفیه آب در غرب تهران هر 5 ماه و تعویض فیلتر تصفیه آب در شرق تهران هر 6 ماه انجام میگیرد که به صورت اصولی میتوان همان پنج ماه را در نظر گرفت .

پس از باز و بسته کردن و عوض کردن فیلتر تصفیه آب باید ورودی فیلتر ممبران تصفیه آب را قطع کنید و کربن گیری دستگاه تصفیه آب خانگی را انجام دهید یعنی اجازه دهید 10 لیتر آب سیاه خارج شود و سپس شیرهای ورودی و مخزن را باز کنید .

مرکز خرید فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی در تهران

تصفیه آرا مرکز خرید اینترنتی فیلتر تصفیه آب در تهران و البرز و سراسر ایران بوده که انواع دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل و فیلتر تصفیه آب تایوانی را به شما عزیزان ارائه مینماید . همچنین خدمات تعویض فیلتر تصفیه آب پیوریکام ، تعویض فیلتر تصفیه آب سافت واتر و تعویض فیلتر تصفیه آب پیوریتک ، تعویض فیلتر تصفیه آب Artec و انواع برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی توسط کارشناسان فنی این شرکت در اسرع وقت و با بهترین قیمت برای شما انجام میگیرد . قیمت فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی به قیمت عمده و برای مصرف کننده با تضمین قیمت و کیفیت ارائه میگردد و با استفاده از فیلتر تصفیه آب خارجی وارداتی بهترین کیفیت آب آشامیدنی تصفیه شده را در اختیار خواهید داشت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *