چگونه فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی را تعویض کنیم

عدم تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی در زمان مناسب تعویض فیلتر ، میتواند علاوه بر کاهش کیفیت آب آشامیدنی تصفیه شده به دستگاه تصفیه آب خانگی شما نیز صدمه وارد کند و در این شرایط اقتصادی قطعات این دستگاه همچون قیمت مخزن تصفیه آب خانگی و پمپ تصفیه آب بیش از قبل بوده و ناخواسته خراب شدن این قطعات میتواند شامل هزینه هایی شود که با دقت کردن به بهترین زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب میتوانید از این موارد جلوگیری نمایید . اگر در تهران زندگی میکنید میتوانید از خدمات تعویض فیلتر تصفیه آب در تهران شرکت تصفیه آرا استفاده نمایید و درخواست اعزام تکنسین فنی به محل خود را تنها با یک تماس با کارشناسان فروش شرکت ثبت کنید تا در اسرع وقت امر تعویض فیلتر آب تصفیه کن شما به خوبی و به صورت اصولی انجام شود . در غیر این صورت نیز میتوانید از خدمات خرید اینترنتی فیلتر تصفیه آب استفاده نموده و با اطلاع از قیمت فیلتر تصفیه آب خانگی با ارسال رایگان فیلترهای دستگاه تصفیه تایوانی خود را درب منزل تحویل بگیرید . برای این منظور میتوانید با کارشناسان فروش تصفیه آرا تماس حاصل فرمایید :

علیزاده 776 85 55 0912

چگونه فیلتر تصفیه آب را تعویض کنیم

نحوه صحیح تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

آموزش تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی امری ساده است اما رعایت نکات مهم و اصول تعویض فیلتر آب شیرین کن بسیار مهم هستند به طوری که حتی اگر شما به درستی فیلترهای کربنی تصفیه آب خود را شستشو ندهید امکان ورود کربن به فیلتر اصلی قلب اصلی دستگاه تصفیه آب وجود دارد و ممبران تصفیه آب خانگی شما را غیر قابل استفاده خواهد نمود پس سعی کنید اگر کاملا اصول این کار را نمیدانید و میخواهید به تنهایی تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی خود را انجام دهید قبل از شروع آموزش های لازم را فرا گیرید .

ترتیب قرار گرفتن فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی چگونه است

قبل از تعویض فیلتر دستگاه باید از ترتیب مراحل فیلتر تصفیه آب خانگی اطلاع پیدا نمایید تا بدانید فیلترهای جدید را جایگزین کدام فیلترهای قدیمی کنید . زمان تعویض فیلتر تصفیه آب عمدتا در مراحل 1و2و3 هر 4 الی 6 ماه است اما این بستگی به مصرف و آب آشامیدنی شهری منطقه زندگی شما دارد . فیلتر مراحل 1و2و3و5و6 هر یک سال سرویس و تعویض میشوند و فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب نیز باید هر یکسال و نیم تا دو سال انجام شود . بسیاری از عزیزان هستند که از زمان خرید دستگاه تصفیه آب خانگی خود چند سال گذشته و تا به حال فیلتر دستگاه خود را تعویض نکرده اند . این عزیزان میتوانند از خدمات تعویض فیلتر تصفیه آب 6 مرحله ای شرکت تصفیه آرا استفاده نموده و پک کامل فیلتر تصفیه آب خانگی دریافت نمایند . در غیر این صورت اگر هر شش ماه فیلتر های دستگاه خود را سرویس میکنید یا شش ماه اولی است که دستگاه تصفیه آب خانگی خود را خریداری کرده اید میتوانید از فیلتر دستگاه تصفیه آب سی سی کا مجموعه سه عددی خرید اینترنتی نمایید .

از بهترین برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران میتوان به مارک تصفیه آب سی سی کا cck اشاره نمود که فیلتر تصفیه آب cck نیز تقریبا به انواع دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس پمپ و مخزن دار میخورد و کاملا استاندارد نیز هست . قیمت فیلتر تصفیه آب سی سی کا را با تماس با کارشناسان ما دریافت نمایید . ترتیب مراحل فیلتر تصفیه آب نیز به شرح زیر است .

فیلتر پلی پروپیلن که به فیلتر الیافی pp نیز مشهور است و وظیفه حذف املاح درشت بزرگتر از 5 میکرون را بر عهده دارد . فیلتر الیافی سی سی کا 20 اینچ 30 اینچ 40 اینچ اسلیم نیز تولید میشود که برای تعویض فیلتر تصفیه آب نیمه صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد . املاح درشت داخل لوله کشی ساختمان عبارت اند از شن ، ماسه ، گل و لای ، زنگ لوله و موارد دیگر که کم و زیاد آن بستگی به آب شهری دارد . عدم تعویض این فیلتر در زمان مناسب باعث رسوب به ممبران میشود پس سعی کنید حتما در صورتی که احساس میکنید زمان تعویض این فیلتر فرا رسیده و رنگ فیلتر قرمز قهوه ای شده پک سه فیلتر پایین را عوض نمایید . فیلتر الیافی در مرحله اول یعنی در هوزینگ شفاف تصفیه آب و وصل به ورودی تصفیه آب قرار میگیرد .

فیلتر کربن فعال دانه ای GAC UDF با دانه های کربنی 100 درصد گیاهی به حذف کلر از آب آشامیدنی میپردازد . البته توجه کنید که کیفیت این فیلتر بسیار اهمیت دارد و متاسفانه در بازار تصفیه آب تهران ایران فیلتر کربنی تقلبی نیز زیاد هست پس گول قیمت ارزان فیلتر تصفیه آب را نخورید و از جای معتبر خریداری کنید . هزینه تعویض فیلتر تصفیه آب با فیلتر های تایوانی اصلی کاملا مقرون به صرفه بوده و از همه مهم تر سلامت بدن شما و خانواده محترمتان را نیز تضمین خواهد نمود . فیلتر کربن فعال در مرحله دوم یعنی هوزینگ وسطی تصفیه آب قرار میگیرد .

فیلتر کربن بلاک CTO فشرده تر از فیلتر کربن گرانول فعال بوده و محافظت از فیلتر ممبران قلب اصلی دستگاه تصفیه آب خانگی از مهم ترین عملکردهای این فیلتر تصفیه آب است . البته این فیلتر مکمل مرحله دوم بوده و مواد جانبی کلر همچون کلرامین را از آب آشامیدنی شهری تصفیه مینماید . مجموعه سه عددی فیلتر تصفیه آب مراحل پایینی با هم و هر چهار الی 6 ماه تعویض میشوند و ترتیب آنها نیز به همین صورت که ذکر شد است .

از نکاتی که باید توجه کنید این است که فیلتر کربن فعال دانه ای یک واشر دارد که باید واشر در بالا قرار گیرد و برعکس قرار دادن این فیلتر باعث میشود تا آب آشامیدنی درست تصفیه نگردد .

هزینه تعویض فیلتر تصفیه آب چقدر است

ترتیب مراحل فیلترهای بالایی تصفیه آب نیز به این صورت است که ممبران تصفیه آب خانگی در مرحله چهارم و فیلتر شماره 4 است . ممبران عملکرد اصلی دستگاه تصفیه آب را انجام داده و تمام املاح مفید و مضر آب آشامیدنی را تا ابعاد 0,0001 میکرون تصفیه مینماید . عمر مفید ممبران آب تضفیه کن یکسال و نیم تا دو سال است .

فیلتر پست کربن خطی بو و طعم آب آشامیدنی را تصفیه نموده و بهبود میبخشد . این فیلتر در ترتیب مراحل فیلتر تصفیه آب فیلتر مرحله پنجم بوده و شماره 5 است . جهت تعویض فیلتر پنجم تصفیه آب باید اتصالات این فیلتر را باز کرده و به روی فیلتر جدید وصل نمایید . اگر فنی هستید و از نحوه بستن نوار تفلون روی اتصالات تصفیه آب اطلاع دارید این کار را انجام دهید در غیر این صورت امکان شکستن اتصالات بسیار است .

فیلتر مینرال معدنی ساز آخرین فیلتر در دستگاه تصفیه آب 6 مرحله ای تایوانی اصل است . این فیلتر همان طور که از اسمش پیداست ، املاح مفیدی همچون کلسیم ، منیزیم ، سدیم ، بی کربنات را به آب آشامیدنی تصفیه شده شما به میزان لازم اضافه نموده و سختی آب را به بهترین سختی آب برای آشامیدن میرساند . فیلتر مینرال در مرحله ششم تصفیه آب و شماره 6 به شمار میرود .

خرید اینترنتی فیلتر تصفیه آب خانگی

یکی از مهم ترین خدمات پس از فروش تصفیه آب خانگی ، تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب بوده که شامل انواع برندهایی همچون سافت واتر Soft Water ، سی سی کا CCK ، آرتک Artec ، پیوریکام Puricom ، پیوریتک Puritec ، واتر سیف Water Safe ، آکوا گلد پرو کلر Aqua Gold Pro Clear و دیگر برند های تصفیه آب موجود در تهران و ایران میشود . شما عزیزان جهت اطلاع از قیمت فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی ، خرید اینترنتی فیلتر آب تصفیه کن و هزینه تعویض فیلتر تصفیه آب میتوانید با کارشناسان مرکز فروش فیلتر تصفیه آب در تهران ، شرکت تصفیه آرا ، تماس حاصل فرمایید و از خدمات سرویس و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب این شرکت استفاده نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *